Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Pozostałe

Długie i piękne włosy – jak to zrobić?

Jeśli skupiamy się na włosach, to często chcemy, aby były one jak najdłuższe. Jednak dla dobra naszych włosów, lepiej mieć krótsze, ale zdrowe niżeli długie i zniszczone.

Włosy, skóra oraz paznokcie są odżywiane na samym końcu potrzeb ciała. Dlatego, ażeby były ładne, nasza dieta musi być bogata oraz zróżnicowana. Znaczącym komponentem jest odpowiednie nawadnianie organizmu. To jak prędko rosną nam włosy jest określone genetycznie, za to sam proces porostu włosów jest od nas niezależny i tak naprawdę nie mamy za bardzo ogromnej możliwości, by być w stanie nim regulować. Średnio włosy rosną od 1 cm do 1,5 cm na m-c, a żywotność naszego włosa dochodzi od 3 do 6 lat. Włos w ciągu tego czasu wypada, zaś na jego miejsce wyrasta absolutnie nowy włos. Długość włosa jaką potrafimy uzyskać będzie inna u każdego.

Zaś maksymalna średnia długość włosów którą możemy osiągnąć to około 70 centymetrów. Długość włosów u każdego z nas jest uzależniona od naszych genów, więc niektórzy zdołają zyskiwać długość włosów poza skalą. Gdy pragniemy przyspieszyć porost włosów moglibyśmy sięgnąć po różne preparaty dostępne w aptekach bez recepty. Fabrykanci owych wytworów utrzymują zgodnie, iż wspomagają one proces wzrostu włosów.

Czy uzupełnienie braków witamin i mikroelementów może przyczynić się do poprawienia naszego stanu i kondycji włosa? Dla każdego z nas jest to kwestia indywidualna, bo każdy organizm reaguje kompletnie odmiennie. W wypadku, kiedy żadne specyfiki nie zdadzą egzaminu i nie widać znaczącej zmiany w wyglądzie oraz kondycji naszych włosów musimy udać się do fachowców. Dietetyk przebada nasze włosy a oprócz tego równocześnie zaleci kurację wzmacniającą specjalnie dopasowaną do potrzeb naszych włosów.Powiązane słowa: